Probíhající studie

Níže uvedené klinické studie právě probíhají. Ne všechny jsou ve fázi, kdy přijímáme nové pacienty, ale pokud byste měli zájem, zkuste nás kontaktovat a probereme možnosti Vaší účasti.
Alzheimerova choroba

Počet pacientů trpících Alzheimerovou chorobou celosvětově narůstá a možnosti léčby jsou stále omezené. Klinické hodnocení, které Vám nyní přinášíme, se zaměřuje na nové metody léčby tohoto onemocnění.


Revmatoidní artritida I.

Revmatoidní artritida je zánětlivé autoimunitní onemocnění. Projevuje se zánětem a bolestivostí kloubů. Preparát zkoumaný v této studii spadá do skupiny tzv. imunomodulátorů, které nemoc potlačují.


Crohnova nemoc

Trpíte Crohnovou chorobou? Biologická léčba je aktuálně nejúčinnější formou léčby tohoto onemocnění. Klinické hodnocení, které Vám právě nabízíme, se jí zabývá.


Ulcerózní kolitida

Ulcerózní kolitida patří mezi chronické zánětlivé onemocnění střevní sliznice. Toto klinické hodnocení je určeno pro pacienty s aktivní formou nemoci a hodnocený přípravek spadá do skupiny tzv. "biologické léčby".


Atopický ekzém

Jde o chronický zánět pokožky alergického původu. Pacienti užívají často antihistaminika k potlačení alergií, při horším průběhu se používají lokálně kortikoidy. Zkoušený preparát na bázi biologické léčby ve formě krému působí přímo na nervová vlákna a tím může nabídnout nový terapeutický přístup s duálními protizánětlivými a antipruritickými vlastnostmi (proti svědění).


Psoriatická artritida

Psoriatická artritida je zánětlivé onemocnění kloubů, které postihuje malé procento lidí trpících psoriázou (lupénkou). Na tuto diagnózu není zatím vyvinuta účinná léčba. Vhodnými prostředky lze však zmírnit její příznaky. Nabízíme Vám nyní účast v klinické hodnocení zabývající se přípravkem typu biologické léčby, která se zdá být v léčbě tohoto onemocnění velice účinná.


Osteoartróza kolene

Osteoartróza je nejčastější onemocnění kloubů. Postihuje asi 12 % populace. Klinické hodnocení, které pro Vás připravujeme, nabízí nový typ léčby pro kvalitnější život i s tímto onemocněním. 


Migréna

Migréna - urputná bolest hlavy spojená s nevolností, zvracením nebo také přecitlivělosti na světlo, zvuky nebo pachy. Až 10% populace má životní období, kdy tyto nepříjemné stavy zažívá a musí brát preventivně léky. Tento zkoumaný lék patří právě do skupiny preventivních léčiv, které mají předcházet vzniku záchvatu migrény a tím přináší pacientovi žádanou úlevu.


Revmatoidní artritida II.

Revmatoidní artritida patří mezi zánětlivá autoimunitní onemocnění. Projevuje se především zánětem a bolestivostí kloubů. Nový preparát prokázal v předchozích studiích výrazné protizánětlivé účinky.


Revmatoidní artritida III. srovnávací

Revmatoidní artritida (RA) patří k autoimunitním onemocněním. Lidé s RA mají tzv. hyperaktivní imunitní systém, který napadá i zdravé části těla, např. tkáně obklopující klouby a někdy i vnitřní orgány. Na RA zatím neexistuje žádný lék. Pouze přípravky, které pomáhají zvládat nepříjemné příznaky nemoci (bolest kloubů, ztuhlost, ...). Tato srovnávací studie je zaměřená na porovnání dvou podobných přípravků pro léčbu RA.


Zajímá Vás, jaké studie probíhaly dříve?
Prohlédněte si ukončené studie.

Proč se stát pacientem CTC?

Moderní léčba zcela zdarma
Biologická léčba
Komplexní pokrytí oborů
Rodinný přístup
Dostupnost specializovaných vyšetření