Ukončené studie

V minulosti jsme realizovali řadu klinických studií, které jsou aktuálně již ukončené. Je možné, že se budou v budoucnu opakovat - pokud by Vás proto nějaká zaujala, kontaktujte nás a pokud by k tomu došlo, dáme Vám vědět.
Alzheimerova choroba

Počet pacientů trpících Alzheimerovou chorobou celosvětově narůstá a možnosti léčby jsou stále omezené. Klinické hodnocení, které Vám nyní přinášíme, se zaměřuje na nové metody léčby tohoto onemocnění.


Očkování proti meningokokovi

Mladým dospělým nabízíme účast v klinickém hodnocení očkovací vakcíny proti meningokokovi. Jde o další výzkum již používaného preparátu. Účelem vývoje je najít nejúčinnější kombinaci vakcín proti různým kmenům této bakterie. 


Revmatoidní artritida I.

Revmatoidní artritida je zánětlivé autoimunitní onemocnění. Projevuje se zánětem a bolestivostí kloubů. Preparát zkoumaný v této studii spadá do skupiny tzv. imunomodulátorů, které nemoc potlačují.


Crohnova nemoc

Trpíte Crohnovou chorobou? Biologická léčba je aktuálně nejúčinnější formou léčby tohoto onemocnění. Klinické hodnocení, které Vám právě nabízíme, se jí zabývá.


Atopický ekzém

Jde o chronický zánět pokožky alergického původu. Pacienti užívají často antihistaminika k potlačení alergií, při horším průběhu se používají lokálně kortikoidy. Zkoušený preparát na bázi biologické léčby ve formě krému působí přímo na nervová vlákna a tím může nabídnout nový terapeutický přístup s duálními protizánětlivými a antipruritickými vlastnostmi (proti svědění).


Psoriatická artritida

Psoriatická artritida je zánětlivé onemocnění kloubů, které postihuje malé procento lidí trpících psoriázou (lupénkou). Na tuto diagnózu není zatím vyvinuta účinná léčba. Vhodnými prostředky lze však zmírnit její příznaky. Nabízíme Vám nyní účast v klinické hodnocení zabývající se přípravkem typu biologické léčby, která se zdá být v léčbě tohoto onemocnění velice účinná.


Revmatoidní artritida III. srovnávací

Revmatoidní artritida (RA) patří k autoimunitním onemocněním. Lidé s RA mají tzv. hyperaktivní imunitní systém, který napadá i zdravé části těla, např. tkáně obklopující klouby a někdy i vnitřní orgány. Na RA zatím neexistuje žádný lék. Pouze přípravky, které pomáhají zvládat nepříjemné příznaky nemoci (bolest kloubů, ztuhlost, ...). Tato srovnávací studie je zaměřená na porovnání dvou podobných přípravků pro léčbu RA.


Osteoartróza kolene

Osteoartróza je nejčastější onemocnění kloubů. Postihuje asi 12 % populace. Klinické hodnocení, které pro Vás připravujeme, nabízí nový typ léčby pro kvalitnější život i s tímto onemocněním. 

Načíst další
Zajímá Vás, jaké studie probíhají nyní?
Prohlédněte si probíhající studie.

Proč se stát pacientem CTC?

Moderní léčba zcela zdarma
Biologická léčba
Komplexní pokrytí oborů
Rodinný přístup
Dostupnost specializovaných vyšetření